Jutro będzie futro!

zimaHistoryczne dane pokazują, że okres zimowy jest czasem przestoju na rynku nieruchomości. Zwykle w tym czasie dochodzi do mniejszej liczby transakcji. Krótko mówiąc, kupującym nie chce się zwiedzać kolejnych nieruchomości mając w perspektywie minusowe temperatury, śnieżyce i wydłużony czas dojazdu do kolejnych ofert. Często słyszymy: „Wrócimy do tematu na wiosnę”, „Na wiosnę rozpoczynamy znów intensywnie szukać”, „Odezwę się po feriach”, itp. Wymówką nie jest brak zdolności kredytowej, czy w ogóle chęci zakupu mieszkania, ale słupek rtęci poniżej zera. Ostatnio natknąłem się na reklamę umieszczoną na billboardzie z hasłem „Jutro będzie futro”. Jakże to hasło doskonale pasuje do poszukiwań nieruchomości przez klientów, którzy jednocześnie w wysokim stopniu deklarują, że liczą na okazje, a z drugiej strony padający śnieg powoduje barierę nie do pokonania w poszukiwaniu własnego M.


 

Dlaczego więc mimo mniejszej aktywności kupujących zima jest dobrym czasem na zakupy?

  1. Ponieważ sprzedający tęskni za wizytami kontrahentów. Mniej klientów jest gotowych na tour po ofertach. Sprzedający to dostrzegają – sami dzwoniąc do pośredników z pytaniem: „Czy coś nie tak jest z moją ofertą?”. W tym czasie naprawdę warto wykazać więcej inicjatywy. Każdy potencjalny kupujący nie będzie traktowany jako „kolejny zwiedzający mieszkanie” ale poważny kontrahent.

  2. Ponieważ sprzedający ma dla Ciebie więcej czasu. Nie musi stresować się, że za godzinę dom czy mieszkanie przyjdzie obejrzeć kolejny kupujący, chętniej odpowie na Twoje pytania nie czując presji upływających minut.

  3. Ponieważ łatwiej wynegocjować dobrą cenę. Wiosna i jesień to tradycyjnie szczyt zainteresowania rynkiem mieszkaniowym. Sprzedający widzą to po aktywności klientów, telefonach od pośredników. Każdy poważny klient zainteresowany zakupem może liczyć na przywileje wynikające z chęci zakupu w teoretycznie słabszym okresie sprzedażowym. Szanse na lepsze warunki zakupu znacznie wzrastają.

  4. Ponieważ nie musisz działać pod presją czasu. Pewnie nieraz słyszałeś/-aś, że musisz się pospieszyć, bo okazja przejdzie obok, a deweloper deklarował Ci, że niemal codziennie ktoś dopytuje się właśnie o to mieszkanie. Zimą ruch jest słabszy. Ryzyko, że rzeczywiście możesz stracić dobrą okazję do zakupu, maleje. Masz więcej czasu na przemyślenie zakupu. Nie działasz impulsywnie.

  5. Ponieważ łatwiej jest znaleźć okazję. Tak, tak – okazje trafiają się przez cały rok. Jednak w szczycie sezonu okazja znika momentalnie z rynku. Zimą mniej ludzi monitoruje rynek, zwiększasz więc szansę na znalezienie dobrej oferty, która pojawiła się właśnie na rynku w przystępnej cenie lub została wystawiona po cenie o wiele niższej niż poprzednia.


Chyba już teraz nie masz wątpliwości, że zima nie jest żadnym ograniczeniem. Jutro będzie futro :)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=yAN5o4fROTE&w=420&h=315]


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Pani Aneta jest niezwykle profesjonalną, ale zarazem ciepłą osobą, nie mogłabym trafić na lepszego agenta. Angażuje się mocno i bardzo trafnie doradza, w moim przypadku zakup tzw. "dziury w ziemi" przerażał, ale dzięki Pani Anecie cały proces był dużo sprawniejszy i byłam spokojna o wszystkie elementy"

— Marta W, Kraków