Grunt to dobra marka


W II kwartale br. firma Nowy Adres wraz z Millward Brown SMG KRC przeprowadziły badania mające na celu sprawdzenie rozpoznawalności marek firm działających na rynku nieruchomości. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych biur nieruchomości znalazła się także nasza firma, która zajmuje czołowe pozycje sondażowe w Trójmieście i Warszawie. Jako jedyna agencja nieruchomości w Polsce otrzymaliśmy dwie statuetki za lokaty w ścisłej trójce.

W Trójmieście przewaga dwóch pierwszych biur nad trzecim była bardzo duża. Korzystniejszy wynik (o 1,62 p. proc.) miała  firma Tyszkiewicz Nieruchomości, która z 40,58 proc. rozpoznawalności zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. Metrohouse & Partnerzy z wynikiem 38,96 proc. uplasowali się na drugiej pozycji, co jest bardzo dobrym wynikiem zważywszy, że nasza nowa marka obecna jest na rynku dopiero od grudnia ubiegłego roku.

W Warszawie marka Metrohouse & Partnerzy znalazła się w pierwszej trójce pod względem rozpoznawalności. Pierwsze miejsce zajęła agencja Bracia Strzelczyk (42,38 proc.), wyprzedzając AD Drągowski (26,16 proc.) i naszą firmę (16,56 proc.). Warto zwrócić uwagę, że M&P po zaledwie kilku latach działalności pod względem rozpoznawalności plasuje się w czołówce warszawskich biur, które od ponad 20-stu lat tworzą rynek pośrednictwa w stolicy. To nasz duży sukces.

W Poznaniu także znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce – ex quo z firmą  Emmerson plasujemy się na siódmym miejscu. Wygrała agencja Progres. We Wrocławiu i Krakowie zwyciężały odpowiednio agencje Jot-Be Nieruchomości i Północ Nieruchomości.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym markom. Oto jak prezentuje się czołówka rozpoznawalnych marek w poszczególnych miastach:Ranking „Mieszkaniowa Marka Roku” powstał na podstawie 1500 wywiadów z mieszkańcami 5 największych aglomeracji Polski: Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Trójmiasta. Respondenci w wieku 25-60 lat zapytani zostali o znajomość spontaniczną oraz wspomaganą marek w czterech kategoriach: firma deweloperska, agencja nieruchomości, bank udzielający kredytów hipotecznych oraz pośrednik finansowy. Ranking powstał w oparciu o wyniki badania znajomości spontanicznej.

Mariusz Kania - Prezes Metrohouse & Partnerzy S.A. odbierający wyróżnienie podczas Gali Mieszkaniowa Marka Roku

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Dziękujemy za bardzo dobrą uzyskaną cenę, sprawną organizację w tej dość trudnej międzynarodowej polsko-austriackiej kombinacji, za profesjonalność w tym znajomość angielskiego, szybkość w korespondencji, za znakomity język polski, co nie jest w obecnych czasach oczywistym, za kulturę osobistą jak bardzo ważną w wykonywanym przez Pana zawodzie i za po prostu ludzką życzliwość."

— Wolfgang H., Wiedeń