Kobieta kupuje dom

Z danych transakcyjnych Metrohouse wynika, że jeżeli klientem inicjującym pierwszy kontakt z pośrednikiem jest kobieta można spodziewać się, że wybór wymarzonego domu zajmie jej więcej czasu niż mężczyźnie. Kobiety dokonują wyboru domu średnio po 63 dniach od prezentacji pierwszej nieruchomości. Natomiast jeśli to mężczyzna zwraca się jako pierwszy o pomoc w poszukiwaniu domu decyduje się ostatecznie na konkretną ofertę po 48 dniach od pierwszego spotkania z doradcą. W transakcjach przeprowadzonych w ostatnich miesiącach rekordowy wynik należy jednak do mężczyzny, który zdecydował się na zakup po… 26-ciu miesiącach poszukiwań domu.


Także w przypadku działek proces decyzyjny u kobiet jest nieco dłuższy niż u „płci brzydkiej”. Panie poszukują gruntów o 13 dni dłużej niż panowie. Tak dużej różnicy nie widać w przypadku zakupu mieszkania. Co prawda kobiety poszukują nieruchomości nieco dłużej, ale różnica wynosi średnio zaledwie 1 dzień. Jednocześnie 8 proc. kobiet poszukujących mieszkania dokonuje zakupu po ponad półrocznych poszukiwaniach. Mężczyzn poszukujących tak długo mieszkania jest czterokrotnie mniej.
Różnic jest więcej

Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii w 2012 r. przez Halifax wynika, że kobiety (62 proc.) częściej dążą do posiadania własnego mieszkania niż mężczyźni (53 proc.). Mężczyźni z kolei częściej (21 proc.) deklarują chęć długoterminowego wynajmowania mieszkania niż kobiety (12 proc.) i mają mniej oporów w finansowaniu zakupu kredytem hipotecznym. Mężczyźni są też większymi optymistami. 42 proc. spodziewa się nadejścia wzrostów cen mieszkań w ciągu kolejnego roku podczas gdy podobnego zdania jest 36 proc. kobiet. 58 proc. panów stwierdza, że nadszedł dobry czas na zakup nieruchomości. Tego samego zdania jest 52 proc. kobiet.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk