Metrofinance: 151 mln zł wypłaconych kredytów

Model, w którym klient biura nieruchomości otrzymuje także kompleksową obsługę kredytową, staje się standardem na polskim rynku. O popularności połączenia pośrednictwa nieruchomości i pośrednictwa kredytowego świadczą wyniki sprzedażowe Metrofinance – analityków kredytowych agencji Metrohouse & Partnerzy.

W 2010 r. analitycy kredytowi Metrofinance uczestniczyli w udzieleniu ponad 450 kredytów hipotecznych na łączną kwotę 151 mln zł. Oznacza to wzrost sumy wypłaconych kredytów o 76 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Dodatkowo, w porównaniu do 2008 r., który był pierwszym rokiem ich działalności, analitycy podwoili liczbę obsługiwanych kredytów.

– Taki wynik świadczy nie tylko o skuteczności i profesjonalizmie naszych analityków, ale jest także potwierdzeniem zmian zachodzących w zachowaniach klientów poszukujących nieruchomości do zakupu, mówi Piotr Filip, dyrektor Metrofinance. – Coraz bardziej widoczna jest potrzeba kompleksowej organizacji procesu zakupu nieruchomości. Klienci doceniają rolę pośrednictwa kredytowego, tym bardziej, że w naszym przypadku mogą liczyć na doskonałą współpracę na linii pośrednik nieruchomości – analityk kredytowy. Osoby te ściśle ze sobą współpracują, poza tym najczęściej dobrze się znają – to znacznie ułatwia przepływ informacji i dokumentów.

Wielu klientów rozpoczynających korzystanie z biur nieruchomości nie posiada nawet podstawowych informacji na temat swojej zdolności kredytowej. – W takim przypadku profesjonalny pośrednik poleci spotkanie z doradcą kredytowym, mówi Mariusz Kania, prezes Metrohouse & Partnerzy. – Bez tego etapu nie jest możliwa weryfikacja możliwości nabywczych klienta, gdyż cena nieruchomości jest kluczowym elementem doboru oferty dla zleceniodawcy.

Jednak nawet bez sugestii pośrednika wielu klientów trafia do Metrofinance z polecenia innych osób korzystających wcześniej z usług analityka. – Klienci, którzy trafili do Metrofinance z rekomendacji stanowią coraz większą grupę. Zdarza się, że niektórzy analitycy pracują wyłącznie z klientami z polecenia. Na to jednak trzeba sobie zapracować, dodaje Piotr Filip.

Z Metrofinance współpracuje kilkunastu analityków kredytowych. Obecnie Metrofinance posiada ofertę dwudziestu trzech banków. Pośrednictwo kredytowe nie wiąże się z dodatkowymi kosztami obciążającymi klienta.

Zapraszamy do kontaktu z analitykami kredytowymi Metrofinance: www.metrofinance.pl
Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Pani Alicja profesjonalnie podchodzi do sprawy, właściwa osoba na właściwym stanowisku. Praktycznie zawsze jest pod telefonem, chętnie pomaga i przede wszystkim jest cierpliwa i wyrozumiała. Super osoba."

— Mateusz B., Olsztyn