Mieszkanie do 200 tys. zł? To możliwe!

Podczas, gdy w niektórych miastach odsetek takich ofert ledwo przekracza poziom jednego procenta, to już w województwie lubuskim ofert z tego segmentu cenowego jest pod dostatkiem. Zestawienie dostępności takich mieszkań przygotowała agencja Metrohouse & Partnerzy.

Selekcja najtańszych ofert mieszkań z rynku wtórnego pokazuje bardzo dużą dysproporcję jeśli chodzi o podaż takich ofert. Jak można się było spodziewać miastem, w którym oferty tańsze niż 200 tys. zł. występują w śladowych ilościach jest Warszawa.  W przedziale do 200 tys. zł najczęściej możemy stać się właścicielami mieszkania o powierzchni do 20 m kw. Poszukując mieszkania na obrzeżach można natknąć się na niewielkie dwupokojowe mieszkania w budynkach z wielkiej płyty. Niewiele ofert z najtańszego segmentu uda się znaleźć w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Poznań i Gdańsk. Wszędzie tam ich odsetek nie przekracza 10-ciu proc.

Na przeciwległej skali bieguna znajdują się miasta, gdzie z dostępnością takich ofert nie ma większych problemów. Spośród analizowanych miast najlepsza sytuacja ma miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie za 200 tys. zł możemy kupić trzypokojowe mieszkanie o powierzchni ponad 80 m kw. 200 tys. zł pozwala też na wybór w bogatej ofercie mieszkań w miastach takich jak Zielona Góra, Katowice, Łódź oraz Bydgoszcz.
 
Warszawa
Jeszcze do niedawna klienci dysponujący środkami w wysokości 200 tys. zł nie mieli żadnego wyboru. Obecnie pojawiają się takie oferty i dość szybko znikają z rynku. Przykładem jest 18-metrowe mieszkanie na Muranowie, które sprzedaliśmy w ciągu dwóch dni. Dodatkowo cena transakcyjna była wyższa od ofertowej o kilka tysięcy złotych. Jednak w tej kwocie w Warszawie nie można liczyć na mieszkanie większe niż niewielka kawalerka.
Agnieszka Włodarczyk, Metrohouse & Partnerzy, Warszawa

Poznań
W Poznaniu można kupić przyzwoite mieszkanie w dobrym stanie w kwocie do 200 tys. zł. Zazwyczaj w tych widełkach cenowych znajdziemy mieszkania jednopokojowe, ale w ostatnim czasie przeprowadzamy także transakcje sprzedaży mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 40 m kw. Większość z nich dotyczy jednak standardu wielkiej płyty.
Michał Dziarmaga, Metrohouse & Partnerzy Poznań

Gdańsk
200 tys. zł to kwota pozwalająca podejść do zakupu mieszkania, o ile wymagania kupującego nie są zbyt wygórowane. Na Gdańskim Przymorzu i terenach przyległych za tę kwotę można kupić  kawalerkę lub niewielkie mieszkanie dwupokojowe do remontu. Mieszkanie jednopokojowe o powierzchni mniejszej niż 30 m kw. w czteropiętrowym bloku to wydatek rzędu 160 000 - 180 000 zł w zależności od standardu mieszkania i budynku. Pojawiają się też mieszkania tańsze i tym samym o niższym standardzie i powierzchni. Nawet w tej cenie trafiają się okazyjne oferty. Trzypokojowe mieszkanie o pow. 50 m kw. na Gdańskiej Żabiance w cenie 198 000zł sprzedało się po dwóch godzinach od przyjęcia do agencji.
Marcin Żurawski, Metrohouse & Partnerzy Gdańsk


W mniejszych miastach wybór nieograniczony

Jak twierdzi Norbert Pielach z oddziału M&P w podwarszawskim Pruszkowie na rynku wtórnym w przedziale cenowym 170-190 tys. zł możemy znaleźć kawalerki o powierzchni ok. 30 m kw., czasem nawet całkowicie wyposażone. – Przy odrobinie wytrwałości do 200 tys. zł można znaleźć nawet dwupokojowe lokum do 40 m kw. Tu jednak należy nastawić się na lokal do remontu, mówi Norbert Pielach.

W Legionowie większość ofert do 200 tys. zł to lokale jednopokojowe. – Czasami udaje nam się znaleźć dla klienta dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 37 m kw. w tej cenie, ale takie oferty nie zdarzają się często. Przyzwoite dwa pokoje w tej cenie znajdziemy w okolicznym Wieliszewie, Serocku, czy w Jachrance, mówi Rafał Szulc z oddziału M&P w Legionowie.

Także w okolicach Trójmiasta nie ma problemów w zakupie takich mieszkań. – W Wejherowie i Redzie mamy w ofercie dwupokojowe mieszkania o powierzchni większej niż 40 m kw. w budynkach z lat 80-tych. Jeśli chodzi o nowsze budownictwo za taką kwotę uda się kupić np. 30-metrową kawalerkę, mówi Renata Burchacz z biura M&P w Wejherowie. Podobnie jest w Rumi: - Za 200 tys. zł  można znaleźć jednopokojowe mieszkania wybudowane w ostatnich latach, czasem w z całym wyposażeniem i o wysokim standardzie wykończenia, mówi Agata Perlińska z M&P w Rumi.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałabym serdecznie podziękować za współpracę oraz sprawne przeprowadzenie transakcji. Szczególnie dziękuję Pani Monice Łopatce za profesjonalne wsparcie i cierpliwość do wszelkich moich wątpliwości. Dzięki Pani to była przyjemność. Życzę wielu sukcesów i zadowolonych klientów! "

— Anna K., Warszawa