Mieszkanie dwupoziomowe zamiast domu?

Mieszkania dwupoziomowe występują na polskim rynku nieruchomości już od kilkunastu lat. Mimo tego, wciąż stanowią niewielki jego procent. Rośnie jednak grupa klientów, zainteresowanych zakupem takiego mieszkania. Dlaczego wybierają apartamenty dwupoziomowe?

Magdalena Milewska, kierownik oddziału Metrohouse
twierdzi, że choć historia tego typu mieszkań w Polsce sięga dopiero lat 90-tych, znalazły one wielu zwolenników i nadal, nawet mimo występowania wielu niedogodności, obrót tego typu mieszkaniami nie słabnie. Częstym argumentem przemawiającym na korzyść dwupoziomowych apartamentów jest fakt, że stanowią ciekawy odpowiednik domu, jednocześnie będąc łatwiejszymi w utrzymaniu. - Mieszkania dwupoziomowe są postrzegane jako synonim małych domów jednorodzinnych. Na ich  korzyść przemawia komfort wynikający z braku dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem domu, naprawami dachu, czy czasochłonną pracą w ogrodzie – tłumaczy Magdalena Milewska

Justyna Błońska, doradca klienta w Metrohouse, wyjaśnia powody zainteresowania takimi mieszkaniami:  - Najczęściej słyszaną przeze mnie odpowiedzią jest możliwość połączenia wszystkich zalet mieszkania w bloku z funkcjonalnością, jaką daje nam dom. Spotykam się również z klientami, którzy nie chcą mieszkać w domu, z powodu wiążących się z tym obowiązków, tj. utrzymanie ogrodu, odśnieżanie podjazdu w zimę, etc.

Zdaniem Justyny Błońskiej, nie bez znaczenia dla klientów jest także podział na strefy, jaki umożliwia mieszkanie dwupoziomowe: - Bardzo częstym argumentem, skłaniającym moich klientów do zakupu mieszkania dwupoziomowego, jest możliwość podzielenia przestrzeni na część dzienną dla gości oraz część sypialnianą, dostępną tylko dla domowników. Mieszkanie dwupoziomowe pozwala im wówczas poczuć funkcjonalność, przestronność i komfort taki jak we własnym domu.

Magdalena Milewska również podkreśla podobieństwo mieszkania dwupoziomowego do domu: - Zaletą tego typu nieruchomości jest komfortowa, większa przestrzeń, rozplanowana na dwóch poziomach podzielonych na strefy: dzienną i nocną. Nierzadko atrakcję stanowią przynależne do mieszkania duże tarasy, czasem ogródki.

Co jeszcze przyciąga klientów do dwupoziomowych apartamentów? – Częstym argumentem jest również korelacja ceny i lokalizacji. Nie znajdziemy domu w ścisłym centrum miasta, nie ma też możliwości znalezienia domu położonego w dogodnej lokalizacji umożliwiającej swobodną i szybką komunikację z każdą częścią miasta, w cenie mieszkania dwupoziomowego. To najczęściej słyszane od moich klientów uzasadnienia wyboru mieszkań dwupoziomowych – tłumaczy Justyna Błońska
Magdalena Milewska dodaje: - Brak sąsiadów u góry, duża ilość okien połaciowych, możliwość dowolnej aranżacji na strefy - to argumenty dla tych klientów, którzy  chcą zakupić tego typu nieruchomość.

Według szacunków Metrohouse liczba takich mieszkań na rynku wtórnym wynosi zaledwie ok. 1 proc.

 

 


Mieszkania dwupoziomowe znajdują się w Waszym kręgu zainteresowań? Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami Metrohouse:
 

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-bialoleka-strumykowa/4366881.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/piaseczno-pelikanow/4366603.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-wlochy-batalionu-wlochy-/4119295.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-ursus-zapustna/4371245.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-ursynow/4111117.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-ursynow-zwiazku-walki-mlodych/4319383.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-ursynow-nugat/4368030.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-mokotow-zenczykowskiego/4113204.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-targowek-korzona/4347993.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-mokotow-madalinskiego/4325844.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/zabki/3794612.html

http://metrohouse.pl/mieszkanie-sprzedaz/warszawa-bielany-literacka/4328471.html

 

 

Opracowanie: Marzena Piotrowska


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pani Anna Durakiewicz jest doskonałym specjalistą w zawodzie, z profesjonalnym podejściem do klienta, a także wspaniałą osobą, z którą z przyjemnością się pracuje. W szczególności doceniam elastyczność w umawianiu spotkań (w tym dyspozycyjność w weekendy), profesjonalne porady i pomoc w pozostałych formalnościach). Zdecydowanie będę ją polecać znajomym."

— Halszka X., Warszawa