Raport mieszkaniowy - Marzec

Raport w skrócie

Kredyty hipoteczne  • Po raz kolejny wzrosły marże. Dla kredytów z minimalnym (5%) wkładem własnym średnia wynosi już 2%.

  • Sytuacja na Ukrainie na szczęście tylko nieznacznie podwyższyła kurs franka szwajcarskiego. Rata może być o ok. 20 zł wyższa niż w ostatnich miesiącach.


Ceny ofertowe


  • Średnie ceny mieszkań we wszystkich polskich miastach są aktualnie wyższe niż przed rokiem, a różnica jest już zauważalna i wynosi niemal 4%

  • W aktualnych, trudnych do przewidzenia okolicznościach polityczno-gospodarczych nieruchomości mogą okazać się atrakcyjnym i bezpiecznym przedmiotem inwestycji.


Ceny transakcyjne


  • Spadki cen z poprzedniego miesiąca zostały utrzymane jedynie w Poznaniu, w którym średnie ceny topnieją już od pięciu miesięcy.

  • W Gdańsku i Gdyni widzimy kontynuację wzrostów z początku roku. Są one jednak niewielkie i raczej nie zanosi się na istotne zwyżki w najbliższych miesiącach.

  • W Poznaniu i Gdańsku średni metraż nabywanego mieszkania przekracza 60 mkw., podczas gdy w Łodzi jest to zaledwie 48,7 mkw.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Maciej Kończak stanął na wysokości zadania wykazując się najwyższą kulturą w podejściu do klienta, ogromnym doświadczeniem i dużą wiedzą merytoryczną. Pan Maciej jest osobą bardzo cierpliwą i sumienną, która wnikliwie wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania klienta. Jednocześnie bardzo twórczo podchodzi do tematu, dzięki czemu w krótkim czasie pomógł nam znaleźć idealne mieszkanie."

— Michał C., Warszawa