2016-07-29

Proces zakupu

 

1Badanie preferencji zakupowych

 

Jak zacząć współpracę z Metrohouse? To proste. Na początku skontaktuj się z najbliższym biurem Metrohouse i umów się na spotkanie z lokalnym doradcą. W biurze podpiszesz umowę pośrednictwa, a doradca Metrohouse porozmawia z Tobą o Twoich preferencjach względem poszukiwanej nieruchomości. Będzie zadawał Ci wiele pytań dotyczących metrażu, ceny, lokalizacji i wielu innych parametrów, które są dla Ciebie szczególnie istotne.

Na tym etapie należy poznać swoją zdolność kredytową, dlatego nasz doradca zaproponuje Ci spotkanie z kolegą z Metrofinance – naszej komórki zajmującej się pośrednictwem kredytowym. W ten sposób będziesz mógł w jednym miejscu znaleźć nieruchomość i sfinansować jej zakup. Należy dodać, że usługi Metrofinance nie wiążą się z żadną dodatkową opłatą. Dla Ciebie to czysta wygoda.


Na pierwszym spotkaniu poznamy więc Twoje preferencje i cel zakupu. Przedstawimy Ci więc pierwsze propozycje, które mogą Cię zainteresować. Jeżeli niektóre z nich okażą się szczególnie ciekawe i zapragniesz je obejrzeć, nasz Doradca zaaranżuje proces prezentacji nieruchomości i będzie Ci towarzyszył. Każda oferta w bazie Metrohouse jest dokładnie opracowana, dlatego wcześniej otrzymasz wiele przydatnych informacji, które pozwolą Ci lepiej poznać ofertę i przygotować się do wizyty.


Niezależnie od wybranych do prezentacji ofert będziesz otrzymywać bieżące informacje na temat nowych nieruchomości w bazie Metrohouse, które spełniają Twoje preferencje zakupowe.

 

2Prezentacje nieruchomości

Jesteśmy na etapie, gdy masz już wybrane nieruchomości do obejrzenia. Są one dobrze opisane w systemie, więc posiadasz sporo praktycznych informacji o ofercie. Jednak żaden opis i zdjęcia nie przekażą całkowicie atmosfery oferty. Trzeba po prostu je obejrzeć. Jeśli zdecydujesz, które nieruchomości chciałbyś odwiedzić osobiście, informujesz swojego doradcę, który dopracowuje terminy i plan prezentacji. Oczywiście doradca będzie Ci towarzyszył przy prezentacjach. Jedyną formalnością jest podpisanie dokumentu „Potwierdzenie prezentacji”. Dla nas jest to potwierdzenie zaprezentowania Ci oferty z naszej bazy. Zwykle będziemy się starać, aby można było obejrzeć nieruchomości przy świetle dziennym. Tak jest idealnie, ale w sezonie jesienno-zimowym nie zawsze będzie to możliwe, tym bardziej, że pewnie także będziesz miał czas dopiero wieczorem, aby umawiać się na oglądanie.


Jeżeli na pewnym etapie prezentacji stwierdzisz, że nieruchomość spełnia Twoje preferencje, przechodzimy do kolejnego etapu współpracy. Jeśli jednak masz wątpliwości i chcesz obejrzeć kolejne propozycje, nie masz się czego obawiać. Mamy ponad 40000 ofert w bazie, a każdego miesiąca nawiązujemy współprace z kolejnymi kilkoma tysiącami klientów sprzedających swoje nieruchomości.

 

3Transakcja

 

To bardzo przyjemna część naszej współpracy, bo oznacza, że dzięki naszej ofercie spełnisz już wkrótce swoje marzenie o zakupie nieruchomości. Zanim jednak podpiszesz końcową umowę będą Cię czekać wcześniejsze etapy, jak np. negocjacje cenowe lub podpisanie Uzgodnienia Warunków Transakcji. W tym dokumencie określamy kluczowe dla transakcji parametry takie jak cena, terminy umów, sposoby płatności, itp. Jeżeli będziesz finansował swój zakup za pomocą kredytu podpiszemy Umowę Przedwstępną. Zwykle sporządzamy ją w kancelarii notarialnej, ale nie jest to obligatoryjne, może mieć ona formę cywilno-prawną i możemy podpisać ją także w naszym biurze. W czasie oczekiwania na podpisanie przez Ciebie umowy kredytowej (doradcy Metrofinance wybiorą najbardziej korzystną ofertę i dopilnują wszelkich formalności), doradca obsługujący stronę sprzedającą skompletuje dokumenty potrzebne do umowy końcowej.


Umowa końcowa sprzedaży sporządzana przez notariusza kończy nasz proces transakcyjny. Jeszcze tylko protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości (m.in. spisanie wskazań liczników) i możesz cieszyć się zakupem.

 


 

Szukasz kredytu na zakup nieruchomości? Skorzystaj z naszych niezależnych doradców kredytowych Metrofinance

 

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Bardzo profesjonalna prezentacja, pełna znajomość nieruchomości, pogodne usposobienie, polecam!"

— Ewa T., Warszawa