Co można kupić za 12 milionów?

lottoWczorajsze losowanie Lotto pozwoliło jednemu szczęśliwcowi z Gdańska wzbogacić się o dokładnie 14 161 690,60 zł. To nowy rekord w tym mieście. Jeszcze nikt tam nie zgarnął takiej kwoty. Gratulujemy! Przed nowym milionerem nie lada wyzwanie. Co zrobić z taką kasą? Jak bezpiecznie ulokować majątek? A może tak zainwestować w nieruchomości. Chętnie w tym pomożemy :)Po uwzględnieniu podatku nasz milioner ma do dyspozycji 12 745 521,54 zł. Jeśli miałby ochotę ulokować wszystkie środki z wygranej na rynku mieszkaniowym w Gdańsku, to przy aktualnych cenach mógłby sobie pozwolić na 51 mieszkań o powierzchni 50 m kw. (przeliczamy wg średnich cen transakcyjnych m kw. z majowego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, tab. 9). W sumie mógłby wykupić np. pół inwestycji, tylko po co? Lepiej zdywersyfikować portfel mieszkań i kupić lokale w różnych trójmiejskich lokalizacjach. Co następnie z nimi zrobić? Oczywiście wynająć. Gdyby przyjąć, że każde z tych mieszkań uda się wynajmować przynajmniej przez 11 miesięcy w roku, to po odprowadzeniu należnego podatku i kosztów stałych takich jak czynsz na rzecz wspólnoty rentowność inwestycji wyniosłaby 4,3 proc. w skali roku (czyli nieco ponad 548 tys. zł). W naszych wyliczeniach należy jeszcze uwzględnić koszty zarządzania takim portfelem nieruchomości, bo trudno sobie wyobrazić, aby milioner poradził sobie z jednoczesną obsługą tylu nieruchomości. Och, gdyby człowiek miał tylko takie zmartwienia… Ale zejdźmy z chmur na ziemię i liczmy dalej.

 

UWAGA KONKURS
 

Gdyby nasz nowy milioner chciałby ulokować całą wygraną kupując pakiet mieszkań w Warszawie – ile mieszkań o powierzchni 50 m kw. mógłby kupić? Uwaga – przy wyliczeniach kierujemy się cenami transakcyjnymi m kw. z naszego majowego raportu. Na odpowiedzi czekamy pod adresem pr@metrohouse.pl do poniedziałku 20 maja do godz. 12.00. Wśród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody książkowe!
 

AKTUALIZACJA: rozwiązanie konkursu
 

Prawidłowa odpowiedź to 35 mieszkań. Nagrody książkowe wysyłamy do Elżbiety K. (Kraków) i Marzeny A. (Piaseczno). Gratulujemy!

Pan nr 1 też chciałby ulokować wygraną na rynku nieruchomości:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Ghx3t7sfkXc]


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pani Anna Durakiewicz jest doskonałym specjalistą w zawodzie, z profesjonalnym podejściem do klienta, a także wspaniałą osobą, z którą z przyjemnością się pracuje. W szczególności doceniam elastyczność w umawianiu spotkań (w tym dyspozycyjność w weekendy), profesjonalne porady i pomoc w pozostałych formalnościach). Zdecydowanie będę ją polecać znajomym."

— Halszka X., Warszawa