2016-01-13

7 sposobów, by zwiększyć zdolność kredytową

Jak zwiększyć zdolność kredytową? Doradcy kredytowi z Gold Finance przypominają o kilku podstawowych zasadach.
 

Już w grudniu ubiegłego roku po informacji o wprowadzeniu podatku bankowego pierwsze banki zdecydowały o podwyższeniu marż kredytów hipotecznych. Dotychczas dość przystępny sposób pozyskiwania finansowania staje się coraz droższy, ale i trudniej dostępny.

Warto więc sprawdzić, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową. Jest to istotne, aby uzyskać kredyt o takiej wysokości, o jaką będziemy wnioskować.

jak zwiększyć zdolność kredytową? zdolność kredytowa

 

  1. Zrezygnuj z kart kredytowych

To pierwsza odpowiedź na pytanie, jak zwiększyć zdolność kredytową? Karty debetowe i kredytowe są w portfelach milionów Polaków. Warto jednak wiedzieć, że wysokie oprocentowanie kredytu na karcie skutkuje znaczącym zmniejszeniem zdolności kredytowej. Jeżeli właścicielami takich kart są obie osoby starające się o kredyt, może to nawet pokrzyżować plany związane z zakupem mieszkania. Warto dokładnie przemyśleć pokusę korzystania z debetu. To znacznie poprawi naszą sytuację na rynku kredytów. Da nam także odpowiedź na pytanie, jak zwiększyć zdolność kredytową.

  1. Spłać małe kredyty ratalne

Na zdolność kredytową wpływają wszelkie zobowiązania kredytowe, nawet gdy jest to „tylko” kredyt gotówkowy na zakup telewizora, czy pożyczka na wakacyjny wyjazd. Nawet najmniejsza pożyczka/kredyt mogą skutkować obniżeniem zdolności kredytowej. Jeśli z tytułu takich kredytów płacisz miesięcznie kilkaset złotych rat, może to skutkować obniżeniem zdolności o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli balansujesz na granicy zdolności kredytowej, warto pozbyć się tego balastu.

  1. Konsolidacja zobowiązań gotówkowych, gdy spłata jest niemożliwa

W sytuacji, kiedy nie posiadasz odpowiednich środków na jednorazową spłatę drobnych zobowiązań kredytowych, pomyśl o ich konsolidacji. To dobre rozwiązanie, aby obniżyć wartość comiesięcznych rat i wykazać się przed bankiem większą wiarygodnością kredytową. Rynek oferuje wiele możliwości dokonania konsolidacji. Wydłużając czas spłaty kredytu i uzyskując korzystniejsze warunki spłaty możesz znacząco zwiększyć swoją zdolność kredytową.

 

jak zwiększyć zdolność kredytową? zdolność kredytowa

 

  1. Znajdź kogoś, kto może wziąć kredyt razem z tobą

Nie zawsze twoje miesięczne dochody będą podstawą do udzielenia pozytywnej decyzji o kredycie. Dlatego warto zastanowić się nad znalezieniem osoby, która wraz z tobą zaciągnie zobowiązanie. Nie zawsze musi to być partner lub współmałżonek, ale np. rodzice (o ile ich wiek na to pozwala). Wasze wspólne dochody będą wyższe, przez co będzie można liczyć na wyższą zdolność kredytową do kredytu.

  1. Wybierz raty równe

Jak zwiększyć zdolność kredytową? To kolejna metoda! Raty równe kredytu są na początku spłaty kredytu znacznie niższe niż raty malejące. Comiesięczna niższa rata kredytu powoduje, że Twoje zobowiązania kredytowe mogą być o kilkaset złotych mniejsze.

  1. Wydłuż okres kredytowania

Jeżeli wiek kredytobiorcy na to pozwala, warto wnioskować o możliwie długi okres spłaty kredytu. Dzięki temu można także zmniejszyć comiesięczne obciążenia kredytowe. W ten sposób poprawimy wyliczoną przez bank wiarygodność finansową.

 

jak zwiększyć zdolność kredytową? zdolność kredytowa

 

  1. Zmień pracę

Jak zwiększyć zdolność kredytową? Najlepszym patentem na poprawę swojej zdolności jest znalezienie lepiej płatnej pracy! Należy jednak pamiętać, że zaraz po zmianie pracy bank może odmówić udzielenia kredytu. Karencja wynosi zwykle minimum 3 miesiące. Prowadząc działalność gospodarczą o kredyt możesz się starać zazwyczaj nie wcześniej niż po 12 miesiącach od założenia firmy.

 

Kalkulator kredytowy to nie wszystko. Zdolność kredytową najlepiej sprawdzić u niezależnego ekperta finansowego, który udzieli Ci niezbędnych wskazówek jak łatwo zwiększyć zdolność kredytową i zaciągnąć wymarzone zobowiązanie na zakup nieruchomości.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Dziękujemy za bardzo dobrą uzyskaną cenę, sprawną organizację w tej dość trudnej międzynarodowej polsko-austriackiej kombinacji, za profesjonalność w tym znajomość angielskiego, szybkość w korespondencji, za znakomity język polski, co nie jest w obecnych czasach oczywistym, za kulturę osobistą jak bardzo ważną w wykonywanym przez Pana zawodzie i za po prostu ludzką życzliwość."

— Wolfgang H., Wiedeń